Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трајко Вељаноски
Author Message
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#1

go slusav denes trajko na meckin kamen, delovi od govorot :

Quote:Во 1903 година македонскиот народ во Крушево, како што рече, ја формира првата република во овој дел од Европа. - Јасно искажувајќи ја својата воља за независност и самостојност покажавме дека не постои поголема желба од онаа за слобода, додаде Вељаноски.

odlicno i vistinito ...

NO slednovo ne e tocno, me zagrizuva i ne e vistinito

Quote:Мечкин камен има посебно место во нашата историја и во нашите срца. Токму тука пред 108 години е поставен темелот на македонската државност, истакна претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски

(nesakam dezurnite plukaci ova da go iskoristat za nekoi svoi celi)


pa dobro bre trajko od koja planina si simnat? temelot na makedonskata drzava e postaven pred poveke od 25000 (ako ne i poveke) kako toa pred 108 godini??
so koj pamet go kaza ova ziti se????

http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/v...onskata-dr
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
02-08-2011, 02:27 PM
Reply