Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: КОЈ КЕ БИДЕ "ЛУСТРИРАН" КОГА КЕ НИ СЕ СООПШТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД КОМПРОМИСОТ
This poll is closed.
Бранко Црвенковски
0%
0 0%
Стојан Андов
0%
0 0%
Љубомир Фрчковски
100.00%
4 100.00%
Денко Малевски
0%
0 0%
Силјан Аврамовски
0%
0 0%
Total 4 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 15 Vote(s) - 3.47 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ КЕ БИДЕ "ЛУСТРИРАН" КОГА КЕ НИ СЕ СООПШТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД КОМПРОМИСОТ
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

Ne mi e jasno koja e voopshto vrskata megju lustriranjeto na Frchko I "neminovnoto" preimenuvanje naesen, do tolku li se povrzani dvete raboti...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
13-08-2011, 09:28 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(13-08-2011, 09:28 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ne mi e jasno koja e voopshto vrskata megju lustriranjeto na Frchko I "neminovnoto" preimenuvanje naesen, do tolku li se povrzani dvete raboti...Врската е во медиумската злоупотреба. Досието "ДРАМАТУРГ" одосно Милчин, беше употребен да ја покрие АМНЕСТИЈАТА. Ке биде интересно онаа што ке се случува понатака. Дали ке уследи кривична пријава против Милчин за давање на лажна изјава.
13-08-2011, 09:46 PM
Reply
REX Offline
Member
***

Posts: 63
Joined: Dec 2010
Reputation: 6

(13-08-2011, 09:28 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ne mi e jasno koja e voopshto vrskata megju lustriranjeto na Frchko I "neminovnoto" preimenuvanje naesen, do tolku li se povrzani dvete raboti...

Коњанику ако не можешда ја видиш врската помеѓу автентичното толкување на Законот за амнестија и лустрацијата на Милчин, како и случајот со Космос, тогаш нема да може да ја сватиш ни врската помеѓу евентуалната промена на името и евентуалното лустрирање на Фрчковски.
13-08-2011, 10:13 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

Toa li vi bil filmot, lustracija na Frche kako nachin za odvlekuvanje vnimanie od smeneteto ime. Promenata na imeto megjutoa e tolku krupen nastan shto ne se "pokriva" so nishto pomalku od Crvenkovski so lisici na racete. Banalnata charshiska lustracija na tamu nekoj si Frchko e premalku.
Spored redosledot kako gi plasiraat lustriranive pred mediumskiot strelechki vod, Frchko izgleda ide na red. Eden kup fotografii niz javnosta ovie godini zaedno Gjuner I Frchko kako golemi prijateli, sega koga Gjuner go izlozhija kako kodosh, sleden e Frchko.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
14-08-2011, 05:40 AM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 05:40 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Toa li vi bil filmot, lustracija na Frche kako nachin za odvlekuvanje vnimanie od smeneteto ime. Promenata na imeto megjutoa e tolku krupen nastan shto ne se "pokriva" so nishto pomalku od Crvenkovski so lisici na racete. Banalnata charshiska lustracija na tamu nekoj si Frchko e premalku.
Spored redosledot kako gi plasiraat lustriranive pred mediumskiot strelechki vod, Frchko izgleda ide na red. Eden kup fotografii niz javnosta ovie godini zaedno Gjuner I Frchko kako golemi prijateli, sega koga Gjuner go izlozhija kako kodosh, sleden e Frchko.

ja mislam deka na frcko nema da mu najdat nisto.... a i da mu najdat toa ke datira koga bil minister sto nema da znaci nisto posebno zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka... vprocem on im bese shef....

samo me cudi frontot na vrhovistite i komunjarite za promena na imeto... sto tolku zapnale, toa e prasanjeto za milion dolari
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 02:25 PM
Reply
REX Offline
Member
***

Posts: 63
Joined: Dec 2010
Reputation: 6

(14-08-2011, 02:25 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 05:40 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Toa li vi bil filmot, lustracija na Frche kako nachin za odvlekuvanje vnimanie od smeneteto ime. Promenata na imeto megjutoa e tolku krupen nastan shto ne se "pokriva" so nishto pomalku od Crvenkovski so lisici na racete. Banalnata charshiska lustracija na tamu nekoj si Frchko e premalku.
Spored redosledot kako gi plasiraat lustriranive pred mediumskiot strelechki vod, Frchko izgleda ide na red. Eden kup fotografii niz javnosta ovie godini zaedno Gjuner I Frchko kako golemi prijateli, sega koga Gjuner go izlozhija kako kodosh, sleden e Frchko.

ja mislam deka na frcko nema da mu najdat nisto.... a i da mu najdat toa ke datira koga bil minister sto nema da znaci nisto posebno zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka... vprocem on im bese shef....

samo me cudi frontot na vrhovistite i komunjarite za promena na imeto... sto tolku zapnale, toa e prasanjeto za milion dolari

Не знам на што се темели тврдењето дека ако некој укажува дека се подготвува промена на името тој е или комуњар или врховист. Ама сите знаеме што направија патриотите:

1. Коалиција со ДУИ (за кои тврдеа дека се терористи).
2. Амнестија на водството на ОНА (за што тврдеа дека претставувало најголемо предавство, а сега кога го направија предавството не убетуваат дека тие всушности ги заебале овие од ДУИ, т.е. ги амнестирале). Да напоменам дека пред Грујо да го изврши предавство убедуваа дека амнестија нема никогаш да има и тогаш кога некој ќе споменеше такво нешто го етикетриаа на нив својствениот начин.
3. Ги укинаа сите првилегии на припадниците на нашите безбедносни сили, како и на семејствата на загинатите, а од друга страна го решаваат статусот на борците од ОНА (повеќето се вработени во државна служба, не се појавуваат на работа а земаат плата).
4. Ѓорѓе и Мирка кои се од нивниот табор не ги напаѓаат, ама оние кои што не се во нивниот табор и кои добронамерно предупредуваат за она што може да ни се случи ги етикетираат како комуњари или врховисти.
5.И на крај лицемерно е некој што е во коалиција со Ѕинго на друг да му каже дека е комуњар.
14-08-2011, 02:38 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 02:38 PM)REX Wrote: Не знам на што се темели тврдењето дека ако некој укажува дека се подготвува промена на името тој е или комуњар или врховист

a sto ti se javuvas koga ne te spomnav??? ili se pronajde vo "komunjar" ili "vrhovist".... eee arno rekle koj si ja ima muvata na kapata....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 02:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(14-08-2011, 02:25 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 05:40 AM)МрачниотКоњаник Wrote: Toa li vi bil filmot, lustracija na Frche kako nachin za odvlekuvanje vnimanie od smeneteto ime. Promenata na imeto megjutoa e tolku krupen nastan shto ne se "pokriva" so nishto pomalku od Crvenkovski so lisici na racete. Banalnata charshiska lustracija na tamu nekoj si Frchko e premalku.
Spored redosledot kako gi plasiraat lustriranive pred mediumskiot strelechki vod, Frchko izgleda ide na red. Eden kup fotografii niz javnosta ovie godini zaedno Gjuner I Frchko kako golemi prijateli, sega koga Gjuner go izlozhija kako kodosh, sleden e Frchko.

ja mislam deka na frcko nema da mu najdat nisto.... a i da mu najdat toa ke datira koga bil minister sto nema da znaci nisto posebno zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka... vprocem on im bese shef....

samo me cudi frontot na vrhovistite i komunjarite za promena na imeto... sto tolku zapnale, toa e prasanjeto za milion dolariТи Барба сериозно мислиш дека Фрчко не е виновен и дека нема да му најдат ништо .... Геринг, Химлер, Гебелс и останатите беа министри во Хитлеровата влада така да самата функција им диктирала соработка па и ден денеска ги изучуваме како најголеми злосторници.

Многу ме интересира што подразбираш под тоа дека на Фрчко нема да му најдат ништо.

Посочиме еден текст каде ние "ВРХОВИСТИТЕ" бараме, предлагаме или нудиме промена на име. Односно повикуваме на КОМПРОМИС или на прифаќање на ПРЕКАР.

14-08-2011, 02:58 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 02:58 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ти Барба сериозно мислиш дека Фрчко не е виновен и дека нема да му најдат ништо .... Геринг, Химлер, Гебелс и останатите беа министри во Хитлеровата влада така да самата функција им диктирала соработка па и ден денеска ги изучуваме како најголеми злосторници.

Многу ме интересира што подразбираш под тоа дека на Фрчко нема да му најдат ништо.

nema da mu najdat zatoa sto e premnogu pametno kopile.... dodeka drugite kako guner ili milcin mislea deka 1000 godini ke bidat na vlast frcko odnapred predvide vo mnogu navrati deka ova ke se slucuva i deka ke go jadat site oni.... i 95% sum siguren deka navreme se ima zastiteno

i stvarno ne ti ja svakam komparacijava so gering ili himler... nametnuvas mislenje odnosno me osuduvas kako da go branev...

(14-08-2011, 02:58 PM)ЈорданПетровски Wrote: Посочиме еден текст каде ние "ВРХОВИСТИТЕ" бараме, предлагаме или нудиме промена на име. Односно повикуваме на КОМПРОМИС или на прифаќање на ПРЕКАР.

bar tebe jordan te mislev pameten... ali kako sto rekle kaj ima cad tamu ima i ogan.... jas ne rekov deka ti ili petko ili stanko ste vrhovisti.... ama ete samiot si se nasadi i se pronajde vo terminot... jas na vrhovisti mislev na ovie od "vmro-narodna" bidejki oni zagovaraat promena na ime ali ete i ovde na forumov sto se veli nenamerno so eden udar dve muvi.... i rex i ti si se izdadovte... ne ve sudam (zatoa ima drug) no ete bar ako nisto drugo izleze vistinata na videlina i toa nesakajki
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 03:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(14-08-2011, 03:49 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 02:58 PM)ЈорданПетровски Wrote: Посочиме еден текст каде ние "ВРХОВИСТИТЕ" бараме, предлагаме или нудиме промена на име. Односно повикуваме на КОМПРОМИС или на прифаќање на ПРЕКАР.

bar tebe jordan te mislev pameten... ali kako sto rekle kaj ima cad tamu ima i ogan.... jas ne rekov deka ti ili petko ili stanko ste vrhovisti.... ama ete samiot si se nasadi i se pronajde vo terminot... jas na vrhovisti mislev na ovie od "vmro-narodna" bidejki oni zagovaraat promena na ime ali ete i ovde na forumov sto se veli nenamerno so eden udar dve muvi.... i rex i ti si se izdadovte... ne ve sudam (zatoa ima drug) no ete bar ako nisto drugo izleze vistinata na videlina i toa nesakajki


Луѓе со достоинство и чест секогаш си го бранат искажаното мислење или квалификација.(13-08-2011, 07:02 AM)barba Wrote: p.s. im back Icon_razz)) vi nedostigav braka i sestri od vrhovistickiot komitet??? ..... prostete mislev vrhovniot a ne VRHOVISTICKIOT .... tehnicka greska :D

14-08-2011, 04:14 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 04:14 PM)ЈорданПетровски Wrote: Луѓе со достоинство и чест секогаш си го бранат искажаното мислење или квалификација.

ti si kazal deka si vrhovist???
(14-08-2011, 04:14 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(13-08-2011, 07:02 AM)barba Wrote: p.s. im back Icon_razz)) vi nedostigav braka i sestri od vrhovistickiot komitet??? ..... prostete mislev vrhovniot a ne VRHOVISTICKIOT .... tehnicka greska :D

kako sto napisav.... tehnicka greska....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 04:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(14-08-2011, 03:49 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 02:58 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ти Барба сериозно мислиш дека Фрчко не е виновен и дека нема да му најдат ништо .... Геринг, Химлер, Гебелс и останатите беа министри во Хитлеровата влада така да самата функција им диктирала соработка па и ден денеска ги изучуваме како најголеми злосторници.

Многу ме интересира што подразбираш под тоа дека на Фрчко нема да му најдат ништо.

nema da mu najdat zatoa sto e premnogu pametno kopile.... dodeka drugite kako guner ili milcin mislea deka 1000 godini ke bidat na vlast frcko odnapred predvide vo mnogu navrati deka ova ke se slucuva i deka ke go jadat site oni.... i 95% sum siguren deka navreme se ima zastiteno

i stvarno ne ti ja svakam komparacijava so gering ili himler... nametnuvas mislenje odnosno me osuduvas kako da go branev...Фрчковски е најлесен за да му се докаже вината. Во правилата за работа на службите точно е пропишано кој за што дава налог.
Фрчковски ги потпишал сите налози за прислушкување. Министерот е единствен кој потпишува налог за прислушкување кога нема судска одлука за такво нешто а прислушкувањето без судска одлука е незаконско.
Да ти дам пример. Борис Трајковски мораше да ја помилува Доста Димовска за да не ја осудат.
Околу мојата споредба со Хитлеровите министри таа е на место бидејки ти велиш :

"zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka" .

Ако му бил наметнат диктатот против негова волја требал да поднесе оставка.

(This post was last modified: 14-08-2011, 04:35 PM by ЈорданПетровски.)
14-08-2011, 04:35 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21

(14-08-2011, 04:17 PM)barba Wrote: kako sto napisav.... tehnicka greska....

Ај, не сме толку мутави. ;) Два пати го напиша тоа за врховистите, прва пат и премногу директно за сега да продаваш приказна дека не си мислел така, а некој се препознал... остај тие финти... tehnicka greska.... Icon_razz

14-08-2011, 04:44 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 04:35 PM)ЈорданПетровски Wrote: Фрчковски е најлесен за да му се докаже вината. Во правилата за работа на службите точно е пропишано кој за што дава налог.
Фрчковски ги потпишал сите налози за прислушкување. Министерот е единствен кој потпишува налог за прислушкување кога нема судска одлука за такво нешто а прислушкувањето без судска одлука е незаконско.
Да ти дам пример. Борис Трајковски мораше да ја помилува Доста Димовска за да не ја осудат.
Околу мојата споредба со Хитлеровите министри таа е на место бидејки ти велиш :

"zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka" .

Ако му бил наметнат диктатот против негова волја требал да поднесе оставка.

pa normalno deka mu diktira sorabotka ministerot e shef na direktorot za BJB i DBK i 6-ta uprava itn itn itn i site drugi sluzbi sto spagaat pod MVR... vo piramidata na rakovodstvoto na ministerstvoto prv e ministerot pa site drugi se pod nego...
vo sekoja drzava e taka, samo nekade nazivite se smeneti... toa e isto kako na sobraniskata komisija za kontrola na rabotata na tajnite sluzbi i clenovite na taa komisija da gi obvini nekoj za sorabotka... spored funkcijata sto ja izvrsuvaat oni se na vrvot na komandata... a so lustracijata nema frcko da go fatat zatoa sto navreme on si go ima iscisteno dosieto...

e sea drug muabet e da receme... slucajno nekoj agent od nekoja si grcka tajna sluzba anonimno da dostavi dosie od nivnata sluzba za frcko e togas moze da go fatat....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 04:48 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(14-08-2011, 04:48 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 04:35 PM)ЈорданПетровски Wrote: Фрчковски е најлесен за да му се докаже вината. Во правилата за работа на службите точно е пропишано кој за што дава налог.
Фрчковски ги потпишал сите налози за прислушкување. Министерот е единствен кој потпишува налог за прислушкување кога нема судска одлука за такво нешто а прислушкувањето без судска одлука е незаконско.
Да ти дам пример. Борис Трајковски мораше да ја помилува Доста Димовска за да не ја осудат.
Околу мојата споредба со Хитлеровите министри таа е на место бидејки ти велиш :

"zosto kako minister samata funkcija mu diktira sorabotka" .

Ако му бил наметнат диктатот против негова волја требал да поднесе оставка.

pa normalno deka mu diktira sorabotka ministerot e shef na direktorot za BJB i DBK i 6-ta uprava itn itn itn i site drugi sluzbi sto spagaat pod MVR... vo piramidata na rakovodstvoto na ministerstvoto prv e ministerot pa site drugi se pod nego...
vo sekoja drzava e taka, samo nekade nazivite se smeneti... toa e isto kako na sobraniskata komisija za kontrola na rabotata na tajnite sluzbi i clenovite na taa komisija da gi obvini nekoj za sorabotka... spored funkcijata sto ja izvrsuvaat oni se na vrvot na komandata... a so lustracijata nema frcko da go fatat zatoa sto navreme on si go ima iscisteno dosieto...

e sea drug muabet e da receme... slucajno nekoj agent od nekoja si grcka tajna sluzba anonimno da dostavi dosie od nivnata sluzba za frcko e togas moze da go fatat....
Не се работи што има во неговото досие. Тој ПОТПИШУВАЛ НАЛОЗИ ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ во неколку илјади досиеа тие докази не ги избришал.
14-08-2011, 05:12 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 05:12 PM)ЈорданПетровски Wrote: Не се работи што има во неговото досие. Тој ПОТПИШУВАЛ НАЛОЗИ ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ во неколку илјади досиеа тие докази не ги избришал.

epa cekaj sega... podpisuvanje nalozi za prisluskuvanje e krivicno delo i treba da odgovara, lustracijata ne go opfaka toa... (bar kolku sto znam jas)
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 05:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,655
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(14-08-2011, 05:16 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 05:12 PM)ЈорданПетровски Wrote: Не се работи што има во неговото досие. Тој ПОТПИШУВАЛ НАЛОЗИ ЗА ПРИСЛУШКУВАЊЕ во неколку илјади досиеа тие докази не ги избришал.

epa cekaj sega... podpisuvanje nalozi za prisluskuvanje e krivicno delo i treba da odgovara, lustracijata ne go opfaka toa... (bar kolku sto znam jas)Во законот стои "и НАЛОГОДАВАЧИТЕ". Тоа значи покрај Фрчковски дека и Црвенковски е за во апс.
14-08-2011, 05:23 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

(14-08-2011, 05:23 PM)ЈорданПетровски Wrote: Во законот стои "и НАЛОГОДАВАЧИТЕ". Тоа значи покрај Фрчковски дека и Црвенковски е за во апс.


daj ako go imas zakonot za lustracija ili kako i da mu e sluzbenoto ime da vidime... zosto malce mi e nejasno... da ne recam nelogicno zosto ako spored lustracijata se gonat i nalogodavacite za prisluskuvanje i spored krivicniot zakon isto taka se goni covekot koj neovlasteno izdal naredba za prisluskuvanje togas ima GOLEM PROBLEM! za edno delo ke ima dve postapki sto e nevozmozno... za edna rabota mozes eden covek samo ednas da go sudis!!!! malce mi e nejasno.....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 05:38 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,487
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(14-08-2011, 05:38 PM)barba Wrote:
(14-08-2011, 05:23 PM)ЈорданПетровски Wrote: Во законот стои "и НАЛОГОДАВАЧИТЕ". Тоа значи покрај Фрчковски дека и Црвенковски е за во апс.


daj ako go imas zakonot za lustracija ili kako i da mu e sluzbenoto ime da vidime... zosto malce mi e nejasno... da ne recam nelogicno zosto ako spored lustracijata se gonat i nalogodavacite za prisluskuvanje i spored krivicniot zakon isto taka se goni covekot koj neovlasteno izdal naredba za prisluskuvanje togas ima GOLEM PROBLEM! za edno delo ke ima dve postapki sto e nevozmozno... za edna rabota mozes eden covek samo ednas da go sudis!!!! malce mi e nejasno.....

Затоа и треба специјален суд за Лустрација , Приватизација и Корупција

По ’91-та овие три работи се повржани
An inch today is tomorrow’s mile.
14-08-2011, 05:58 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8

bez razlika kolku raboti se povrzani.... vo makedonskoto pravo pa i vo megunarodnoto pravo za ista rabota nemozes nikogo da go sudis dvapati.... a eve kako sto veli jordan ako zakonot za lustracija predviduva gonenje za tie sto izdale nalog za prisluskuvanje a isto taka i krivicniot zakon predviduva sankcija za tie luge.... tuka imas kolizija na zakonite... ednostavno nemoze taka... treba ili ednoto ili drugoto ili spored krivicniot zakon ili spored zakonot za lustracija a treba so poseben clen da se uredi toa .....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
14-08-2011, 06:01 PM
Reply