Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: КОЈ КЕ БИДЕ "ЛУСТРИРАН" КОГА КЕ НИ СЕ СООПШТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД КОМПРОМИСОТ
This poll is closed.
Бранко Црвенковски
0%
0 0%
Стојан Андов
0%
0 0%
Љубомир Фрчковски
100.00%
4 100.00%
Денко Малевски
0%
0 0%
Силјан Аврамовски
0%
0 0%
Total 4 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 15 Vote(s) - 3.47 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ КЕ БИДЕ "ЛУСТРИРАН" КОГА КЕ НИ СЕ СООПШТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД КОМПРОМИСОТ
Author Message
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#81

(04-08-2011, 02:53 PM)barba Wrote:
(04-08-2011, 02:43 PM)basilius_2 Wrote: снемувањето на пари во државната каса


dali imas nekoj dokaz (pisan dokument - izveshtaj ili slicno) so koj go pokrepuvas ova tvrdenje ili onaka od rakav samo kolku da se kaze t.e da pluknes malku?????

Најдобар доказ за моето тврдење е најновото задолжување и земање заеми.Но како се сеќавам пишуваше еден колумнист дека финасиската состојба во СДСМ и во ВМРО-ДПМНЕ не е баш многу добра.Како Македонија може да е ликвидна кога сеуште имаме 300.000 души невработени.А вработеноста само се подобрила за 1%,ова го има кажано Влатко Ѓорчев.Имено причината поради која во Македонија малку подобро се живее е и фактот што полно луѓе од Македонија,посебно од Куманово работат во Афганистан.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
04-08-2011, 03:02 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#82

(04-08-2011, 03:02 PM)basilius_2 Wrote: Најдобар доказ за моето тврдење е најновото задолжување и земање заеми.Но како се сеќавам пишуваше еден колумнист дека финасиската состојба во СДСМ и во ВМРО-ДПМНЕ не е баш многу добра.Како Македонија може да е ликвидна кога сеуште имаме 300.000 души невработени.А вработеноста само се подобрила за 1%,ова го има кажано Влатко Ѓорчев.Имено причината поради која во Македонија малку подобро се живее е и фактот што полно луѓе од Македонија,посебно од Куманово работат во Афганистан.


cudno mi e sto na primer nikoj ne go gleda izvestajot od guvernerot na NBRM (onoj stariot so cisti race) nego site vasi mislenja se zasnovaat na kolumnisti, rekla kazala i carshiski muabeti... mnogu cudno bi trebalo da se soglasis... toa ke mu dojde isto kako jas da komentiram na procedurata ili operativen zafat "bajpas na srce" i da mu kazuvam na zan mitrev deka tamu i tamu pravi greska.... banalno
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 03:12 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#83

(04-08-2011, 03:12 PM)barba Wrote:
(04-08-2011, 03:02 PM)basilius_2 Wrote: Најдобар доказ за моето тврдење е најновото задолжување и земање заеми.Но како се сеќавам пишуваше еден колумнист дека финасиската состојба во СДСМ и во ВМРО-ДПМНЕ не е баш многу добра.Како Македонија може да е ликвидна кога сеуште имаме 300.000 души невработени.А вработеноста само се подобрила за 1%,ова го има кажано Влатко Ѓорчев.Имено причината поради која во Македонија малку подобро се живее е и фактот што полно луѓе од Македонија,посебно од Куманово работат во Афганистан.


cudno mi e sto na primer nikoj ne go gleda izvestajot od guvernerot na NBRM (onoj stariot so cisti race) nego site vasi mislenja se zasnovaat na kolumnisti, rekla kazala i carshiski muabeti... mnogu cudno bi trebalo da se soglasis... toa ke mu dojde isto kako jas da komentiram na procedurata ili operativen zafat "bajpas na srce" i da mu kazuvam na zan mitrev deka tamu i tamu pravi greska.... banalno

Добро тогаш,зошто сега Македонското политичко водство одлучи дека сега треба да се влезе во тие две организации по секоја цена?
И зошто баш сега ќе се лустрира некој?
Кога досега кога Грујо имаше солидно мнозинство не ги лустрираше Фрчко,Бранко, Столе и Гошев?
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
04-08-2011, 03:22 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#84

(04-08-2011, 03:22 PM)basilius_2 Wrote: Добро тогаш,зошто сега Македонското политичко водство одлучи дека сега треба да се влезе во тие две организации по секоја цена?
И зошто баш сега ќе се лустрира некој?
Кога досега кога Грујо имаше солидно мнозинство не ги лустрираше Фрчко,Бранко, Столе и Гошев?


sekoja vlada na makedonija pocnuvajki od prvata na pokojniot Kljusev prioritet i e vleguvanje vo nato i eu ili kako sto oni kazuvaat evro-atlanski integracii... sekoj premier do sega vo svoeto ekspoze bilo kljusev, branko, ljubco, bUCKo, hari i sega gruevski kako apsoluten prioritet im e eu i nato... ova ne e nisto novo duri pocnuvam da mislam deka si gi prepisuvaat govorite eden od drug.... nisto novo!
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 03:35 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#85

(04-08-2011, 12:44 PM)ЈорданПетровски Wrote: Коњанику, ти не учествуваш во одбрана од разузнавачки патки туку подржуваш план на СТРАНСКА СЛУЖБА за разнебитување на Македонија. Убеден сум дека тоа не го правиш свесно, колку што ме држи секјавањето порано (на друг форум) не беше подржувач на ДПМНЕ.
Ке ти го повторам овој пост тука. Се надевам ке ти стане појасно кој е Грујо:
Јас не издавам весник, немам почнато сопствен форум (иако се мислев до пред скоро време), немам формирано никаков комитет за -изација, немам никакви сенки позади мене да ме следат и прислушуваат па така Јордане не можеш да ме обвиниш за вакви мрсни работи за какви ме обвинуваш. Ти си тој кој го формира форумот, го полни со содржина, заработи онолку читатели колку што заработи, го формира комитетот, почна со издавање на сопствено печатено гласило и ти одбра да шириш разузнавачки лаги со опашки. Во твојот двор е фалинката, ако сте навистина такви за какви се представувате У Комитето ќе ви светнеше досега да дигнете раце од разгласување на разузнавачки дошепнувања.
Пак ќе повторам, кога ќе ти кажам дека не си во право со ширењето патки и слепото верување дека тие ќе се обистинат јас не го бранам Грујо. Ама штом ти си ме сфатил како грујовист, а гледам по твоите дискусии грујовистите се на исто високо место како и комуњарите на твојата шит листа, можам да ти цртам до сабајле не верувам дека ќе го смениш мислењето.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-08-2011, 03:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#86

(04-08-2011, 03:35 PM)barba Wrote:
(04-08-2011, 03:22 PM)basilius_2 Wrote: Добро тогаш,зошто сега Македонското политичко водство одлучи дека сега треба да се влезе во тие две организации по секоја цена?
И зошто баш сега ќе се лустрира некој?
Кога досега кога Грујо имаше солидно мнозинство не ги лустрираше Фрчко,Бранко, Столе и Гошев?


sekoja vlada na makedonija pocnuvajki od prvata na pokojniot Kljusev prioritet i e vleguvanje vo nato i eu ili kako sto oni kazuvaat evro-atlanski integracii... sekoj premier do sega vo svoeto ekspoze bilo kljusev, branko, ljubco, bUCKo, hari i sega gruevski kako apsoluten prioritet im e eu i nato... ova ne e nisto novo duri pocnuvam da mislam deka si gi prepisuvaat govorite eden od drug.... nisto novo!


Коментар не е потребен!!!!

Quote:На крајот на март 2011 година достигна 4,477 милијарди евра, што би се рекло речиси 4,5 милијарди евра. Тоа е пораст за 1,419 милијарди евра, односно за 46,4%. За неполни три години зголемување на вкупниот долг речиси за половина!!! Како учество во БДП, вкупниот долг на Македонија се зголеми од 45,5% на 60%.
04-08-2011, 03:46 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#87

(04-08-2011, 03:46 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(04-08-2011, 03:35 PM)barba Wrote:
(04-08-2011, 03:22 PM)basilius_2 Wrote: Добро тогаш,зошто сега Македонското политичко водство одлучи дека сега треба да се влезе во тие две организации по секоја цена?
И зошто баш сега ќе се лустрира некој?
Кога досега кога Грујо имаше солидно мнозинство не ги лустрираше Фрчко,Бранко, Столе и Гошев?


sekoja vlada na makedonija pocnuvajki od prvata na pokojniot Kljusev prioritet i e vleguvanje vo nato i eu ili kako sto oni kazuvaat evro-atlanski integracii... sekoj premier do sega vo svoeto ekspoze bilo kljusev, branko, ljubco, bUCKo, hari i sega gruevski kako apsoluten prioritet im e eu i nato... ova ne e nisto novo duri pocnuvam da mislam deka si gi prepisuvaat govorite eden od drug.... nisto novo!


Коментар не е потребен!!!!

Quote:На крајот на март 2011 година достигна 4,477 милијарди евра, што би се рекло речиси 4,5 милијарди евра. Тоа е пораст за 1,419 милијарди евра, односно за 46,4%. За неполни три години зголемување на вкупниот долг речиси за половина!!! Како учество во БДП, вкупниот долг на Македонија се зголеми од 45,5% на 60%.

Ц`к, никаков коментар не е потребен. Ја подзаборави глобалната финансиска криза која се протегна последниве три години али тоа у вашиот двор изгледа нема везе со ништо.
Зборот ми е дека Македонија нема економија во вистинска смисла на зборот па да се прават вакви или онакви статистики, порасти, падови, итн. во услови кога анонимните дознаки од странство до физички лица (читај “дијаспората праќа пари на роднините дома“) се поголеми од вкупните инвестиции во Македонија (и домашни и странски) веќе цела деценија.
Не се сите статистики толку безвредни де, еве на пример би можеле да разглобиме кој е односот на девизни резерви наспроти вкупните долгови во странство.
За крај Јордане, се сеќаваш што се случи со Југославија откако онака напрасно и нагло се раздолжи со Парискиот Клуб на доверители?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-08-2011, 03:59 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#88

(04-08-2011, 03:45 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Јас не издавам весник, немам почнато сопствен форум (иако се мислев до пред скоро време), немам формирано никаков комитет за -изација, немам никакви сенки позади мене да ме следат и прислушуваат па така Јордане не можеш да ме обвиниш за вакви мрсни работи за какви ме обвинуваш. Ти си тој кој го формира форумот, го полни со содржина, заработи онолку читатели колку што заработи, го формира комитетот, почна со издавање на сопствено печатено гласило и ти одбра да шириш разузнавачки лаги со опашки. Во твојот двор е фалинката, ако сте навистина такви за какви се представувате У Комитето ќе ви светнеше досега да дигнете раце од разгласување на разузнавачки дошепнувања.
Пак ќе повторам, кога ќе ти кажам дека не си во право со ширењето патки и слепото верување дека тие ќе се обистинат јас не го бранам Грујо. Ама штом ти си ме сфатил како грујовист, а гледам по твоите дискусии грујовистите се на исто високо место како и комуњарите на твојата шит листа, можам да ти цртам до сабајле не верувам дека ќе го смениш мислењето.

epa bratu vidi ova ke mu dojde so onaa izrekata napadot e najdobra odbrana, ako ne si so niv togas si sigurno ili "grujovist" (ovoj termin prvi go izvadija novinarite na SDSM demek da napravat razlika od kako sto velea "cesnite vrmovci i momentalnite sledbenici i podrzuvaci na politikata na gruevski" - vo nivniot recnik ne postoi terminot "realno gledanje na rabotite" se se zasnova na rekla kazala... nekoj kolumnist napisal deka nema pari a ako se sekavas taa teza ja butkase SDSM vo sredinata na 2009-ta godina deka ke bankrotirame ama eve ja pominuva sredinata na 2011 pa seuste ne sme bankrotirale, 5 godini pominaa i 6 izborni ciklusi i posle sekoi izbori muabeti "sega sega ke se smeni imeto" a imeto i znameto se smeneti pred 17 godini ama toa ne smee nikoj da go kaze ako kazes takvo nesto odma "drz te go on e grujovist... ubij ubij"... eve vo predhodniot topic pobarav dokaz deka makedonija e pred bankrot a kako dogovor dobiv deka NEKOJ SI rekol NEKADE.... i sledniot komentar bese vo stilot na radmila shekerinska "nekoi prasanja ne zasluzuvaat odgovor" ako e taka togas i jas koga velam deka Mila Jovovich mi e shvalerka vie treba da mi veruvate... zosto? zosto go imam napisano toa, bez razlika dali imam dokazi... neide toa taka lesno
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 04:02 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#89

p.s. ova sto go zborev i vo druga forma se so cel shirenje na panika

Quote:Нема рестрикции на вода
04.08.2011 - 16:08 | Македонија
Снабдувањето на Скопје со вода тече нормално. Според премерувања на водовод и канализација на пладне скопјани трошеа вкупно 2800 литри во секунда, што е искористеност од 60 проценти на изворите во рашче. Вишокот се испушташе во Вардар.

Во водовод и канализација ги негираа тврдењата во еден дневен весник дека секој ден по полноќ ке има рестрикции на водата, поради поставување на нови вентили кои ке треба да го намалуваат притисокот.според техничкиот директор на водовод,со овие вентили единствено ке се намалат загубите.

istoto se slucuva posle sekoi izbori..... AHA sega drz te se grujo ke go menuva imeto..... eve uste malce...... aha vojna ke ima..... sega sega ke vidite....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 04:19 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#90

(04-08-2011, 03:45 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Јас не издавам весник, немам почнато сопствен форум (иако се мислев до пред скоро време), немам формирано никаков комитет за -изација, немам никакви сенки позади мене да ме следат и прислушуваат па така Јордане не можеш да ме обвиниш за вакви мрсни работи за какви ме обвинуваш. Ти си тој кој го формира форумот, го полни со содржина, заработи онолку читатели колку што заработи, го формира комитетот, почна со издавање на сопствено печатено гласило и ти одбра да шириш разузнавачки лаги со опашки. Во твојот двор е фалинката, ако сте навистина такви за какви се представувате У Комитето ќе ви светнеше досега да дигнете раце од разгласување на разузнавачки дошепнувања.
Пак ќе повторам, кога ќе ти кажам дека не си во право со ширењето патки и слепото верување дека тие ќе се обистинат јас не го бранам Грујо. Ама штом ти си ме сфатил како грујовист, а гледам по твоите дискусии грујовистите се на исто високо место како и комуњарите на твојата шит листа, можам да ти цртам до сабајле не верувам дека ќе го смениш мислењето.

Те прашав еднаш, која е штета што ќе ја претрпи Груевски од овие пишувања доколку не направи компромис со Грција? Никаква, само ќе може да каже, погледнете, тие пишуваа против мене, а јас не направив така. Дали утре се очекуваат избори? Јас колку што знам вчера завришија, што значи не може да му нанесе и таква штета, демек не го гласајте тој ќе направи компромис со Грција.

Неколку пати ти беше кажано дека во план биле две интервјуа со претставници на најголемите партии. Во ист ден биле побарани интервјуата, едните прифатиле, другите не, но каков е тука гревот на весникот? Во Дневник имаше интервју со Бранко, а никој не бараше заговори зошто во весникот на другарчето на Мијалков има такво интервју. А, ваму скокате како кој знае што да се случило, а ќе повторам, и од другата партија било побарано интервју, за ист број.

И што толку страв од еден весник кој не ни излегува во Македонија. Сите телевизии, скоро сите печатени медиуми се под контрола на Груевски, па не можете да издржите еден весник, кој, внимавај, се издава во друга држава која е илјадници километри одалечена од Македонија.

04-08-2011, 04:33 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#91

vo prodolzetok na mojot post.... ne bi me iznenadilo da bas Jordan e covek na gruevski a.k.a grujovist, so jasna zadaca da shiri glasini deka "grujo ke go smeni imeto" i celoto vnimanie da odi vo taa nasoka a gruevski dodeka site nie polemizirame za imeto pravi nesto drugo vo pozadina daleku od ocite i ushite na javnosta... mnogu pati se slucilo najgolemite plukaci koga ke izleze vistinata da bidat naj lojalni
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 04:49 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#92

(04-08-2011, 04:33 PM)acko Wrote: 1. Те прашав еднаш, која е штета што ќе ја претрпи Груевски од овие пишувања доколку не направи компромис со Грција? Никаква...

2. И што толку страв од еден весник кој не ни излегува во Македонија.
Сите телевизии, скоро сите...
1. По илјада и први пат, не е одбрана на Груевски ако се каже дека наводите за есенското преименување се разузнавачка патка. Не е до штетата и користа за Груевски, туку до ширењето трачеви.
2. Ау сега и важност си придавате. Со среќа ви весникот, ем знаете колку Бане е популарен низ дијаспората...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-08-2011, 05:01 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#93

Економската криза во Македонија е од нејзиното осамостојување па трае до ден денешен.Кога Македонија прогласи независност Македонија имаше околу 300.000 невработени,а потоа се додадоа и стецајчите од домашните загубари кои Македонската влада тогаш на чело со Бранко ги продаде.Од 1998 година па наваму кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт, ништо не се промени.Не се преиспита приватизацијата и другите мерки,туку се реши да остане статус квото во Македонија.
За тоа време,полно Македонски семејства се иселија од Македонија, ова не е Капитализам во Македонија туку апашки капитализам.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
04-08-2011, 05:09 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#94

(04-08-2011, 05:01 PM)МрачниотКоњаник Wrote: 1. По илјада и први пат, не е одбрана на Груевски ако се каже дека наводите за есенското преименување се разузнавачка патка. Не е до штетата и користа за Груевски, туку до ширењето трачеви.
2. Ау сега и важност си придавате. Со среќа ви весникот, ем знаете колку Бане е популарен низ дијаспората...

1.Сега дојдовме до само ширање трачеви. Пред тоа беше ширење паника, разузнувачка патка, помогање на Бранко да добие од целата ситуација.

2. Повторно погрешно си разбрал. Прашував зошто толку паника? Ти, на пример, последниви недели пишуваш најмногу околу тоа интервју, околу весникот и бараш позадина...

04-08-2011, 05:15 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#95

(04-08-2011, 05:09 PM)basilius_2 Wrote: Од 1998 година па наваму кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт

dali recenicava ti e tehnicka greshka ili stvarno go mislis ova???
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
04-08-2011, 05:26 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#96

(04-08-2011, 05:26 PM)barba Wrote:
(04-08-2011, 05:09 PM)basilius_2 Wrote: Од 1998 година па наваму кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт

dali recenicava ti e tehnicka greshka ili stvarno go mislis ova???

Прво да исправам кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт па сите влади наваму.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
04-08-2011, 06:11 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#97

(04-08-2011, 06:11 PM)basilius_2 Wrote: Прво да исправам кога ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт па сите влади наваму.

zatoa i prasav znaev deka ne si se iskazal ubavo ;)

ama treba da naglasis Vmro-dpmne, SDSM itn... ne samo edna partija da stoi... vo interes na tocnosta
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
(This post was last modified: 04-08-2011, 06:14 PM by barba.)
04-08-2011, 06:13 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#98
Прашање на време е кога ке ја земат во разгледувањее изјавата на Фрчко. И тогаш 202% ке биде лустриран.
(This post was last modified: 13-08-2011, 05:01 PM by ЈорданПетровски.)
13-08-2011, 04:57 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#99

Interesno (neli) kolku e temava interesna za Jordan, tolku interesna shto mora da se voskresne. Ajde nema da ti se mesham vo shirenjeto razuznavachki patki ovojpat, vozi si ja temata Jordane, kako malo dete na koe mu kupile nov tochak.
Znachi preduslov za lustriranjeto na Frchko e promena na imeto?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
13-08-2011, 08:01 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(13-08-2011, 08:01 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Interesno (neli) kolku e temava interesna za Jordan, tolku interesna shto mora da se voskresne. Ajde nema da ti se mesham vo shirenjeto razuznavachki patki ovojpat, vozi si ja temata Jordane, kako malo dete na koe mu kupile nov tochak.
Znachi preduslov za lustriranjeto na Frchko e promena na imeto?
Јас ти напоменав Коњанику неколку пати, дај Боже да грешам ама премногу работи ме уверуваат дека не грешам, меѓу кои и игрите "топло ладно" со мојата кривична пријава против Фрчковски и уште неколкумина веке ЧЕТИРИ ГОДИНИ. Пред изборите а после тигодишен застој, истражните судии беа многу активни во испрашувањето на обвинетите за да веднаш по изборите настапи молк. Оваа ексклузивна информација е само за тебе Коњанику ... Icon_razz
13-08-2011, 08:34 PM
Reply