Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 2.86 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Srbski dokumenti za Makedonija
Author Message
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#1

Sekogash sum mislil taka: koga se otvorat arhivite na Srbija,togava ke dojde krajot na Makedonizmo kako antichko ludilo i anti Bulgarska propaganda. Ajde da vidime nekoj Srbski dokumenti pred Srbite da reshat ,che Makedonija e Srbska zemja.


[Image: 267317_2075784985846_1581624596_31983494_473952_n.jpg]

[Image: 250327_2075788305929_1581624596_31983497_201445_n.jpg]

[Image: 224422_2075796146125_1581624596_31983517_680869_n.jpg]

[Image: 281314_2075807746415_1581624596_31983522_7247597_n.jpg]My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html(This post was last modified: 25-07-2011, 12:57 AM by Playboytaxi.)
25-07-2011, 12:57 AM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#2

[Image: srpska1.png]
26-07-2011, 11:20 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3


Ако Србите во документите пишувале дека има Македонци како ке ги правдале своите упади во Македонија да го заштитат "СРПСКИОТ ЖИВАЉ" ??. Морале да пишуваат дека упадите се од соседна држава. Дека "бугарофилите и бугарите" го малтретираат "српското население" во Стара Србија.
26-07-2011, 12:26 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#4

(26-07-2011, 12:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ако Србите во документите пишувале дека има Македонци како ке ги правдале своите упади во Македонија да го заштитат "СРПСКИОТ ЖИВАЉ" ??. Морале да пишуваат дека упадите се од соседна држава. Дека "бугарофилите и бугарите" го малтретираат "српското население" во Стара Србија.

Pred Novakovich i malko pred Balkanskata vojna srbite sa bili mnogo nakjasno kakov narod jivee vo MK. Posle pochvat so srbskio shovinizam i ideite za stara srbija...
Nekoj od tija srbski pishanici sa oshte pred da ima BG drjava:

[Image: 197651_2075855947620_1581624596_31983571_4326724_n.jpg]

[Image: 252992_2075817786666_1581624596_31983541_1306514_n.jpg]

[Image: 185196_2075831827017_1581624596_31983558_708799_n.jpg]

[Image: 226190_2075842347280_1581624596_31983561_4245154_n.jpg]

[Image: 214997_2075847907419_1581624596_31983563_2014719_n.jpg]
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html26-07-2011, 06:09 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(26-07-2011, 06:09 PM)Playboytaxi Wrote:
(26-07-2011, 12:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ако Србите во документите пишувале дека има Македонци како ке ги правдале своите упади во Македонија да го заштитат "СРПСКИОТ ЖИВАЉ" ??. Морале да пишуваат дека упадите се од соседна држава. Дека "бугарофилите и бугарите" го малтретираат "српското население" во Стара Србија.

Pred Novakovich i malko pred Balkanskata vojna srbite sa bili mnogo nakjasno kakov narod jivee vo MK. Posle pochvat so srbskio shovinizam i ideite za stara srbija...
Nekoj od tija srbski pishanici sa oshte pred da ima BG drjava:Ти од заслепеноста со бугарштината, лажниот бугарски патриотизам, не гледаш ништо. Србите МАКЕДОНИЈА ја викале и ја викаат СТАРА СРБИЈА. Тие инсистираат дека сите ЦРКВИ СЕ НИВНИ. Дали знаеш како го викаат Србите камениот мост во Скопје.

26-07-2011, 06:33 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#6

(26-07-2011, 06:33 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(26-07-2011, 06:09 PM)Playboytaxi Wrote:
(26-07-2011, 12:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Ако Србите во документите пишувале дека има Македонци како ке ги правдале своите упади во Македонија да го заштитат "СРПСКИОТ ЖИВАЉ" ??. Морале да пишуваат дека упадите се од соседна држава. Дека "бугарофилите и бугарите" го малтретираат "српското население" во Стара Србија.

Pred Novakovich i malko pred Balkanskata vojna srbite sa bili mnogo nakjasno kakov narod jivee vo MK. Posle pochvat so srbskio shovinizam i ideite za stara srbija...
Nekoj od tija srbski pishanici sa oshte pred da ima BG drjava:Ти од заслепеноста со бугарштината, лажниот бугарски патриотизам, не гледаш ништо. Србите МАКЕДОНИЈА ја викале и ја викаат СТАРА СРБИЈА. Тие инсистираат дека сите ЦРКВИ СЕ НИВНИ. Дали знаеш како го викаат Србите камениот мост во Скопје.

Jas ubavo gledam sho pishe vo starite srbski knigi i vesnici:

[Image: 185542_2075887148400_1581624596_31983611_4539429_n.jpg]

[Image: 251740_2078835102097_1581624596_31988717_5953133_n.jpg]

[Image: 263373_2078849222450_1581624596_31988744_1380811_n.jpg]


My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html26-07-2011, 10:07 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,970
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

(26-07-2011, 10:07 PM)Playboytaxi Wrote: Jas ubavo gledam sho pishe vo starite srbski knigi i vesnici:Јас те прашав само едно да ми кажеш како Србите го викаат Камениот Мост во Скопје.

26-07-2011, 11:56 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#8

(26-07-2011, 11:56 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(26-07-2011, 10:07 PM)Playboytaxi Wrote: Jas ubavo gledam sho pishe vo starite srbski knigi i vesnici:Јас те прашав само едно да ми кажеш како Србите го викаат Камениот Мост во Скопје.

Sho me boli kako srbite go vikat kamen most. Znam oti sega kade sa spomenicite na Dame i Goce na konje ,za vreme na srbska okupacija imalo istite spomenici na srbski geroj na konje..... Zatova vashte srbomani sega gi slojiha Goce i Dame na kone.

[Image: 66665_1545437367487_1581624596_31266612_39432_n.jpg]

A ti nema sho da kajesh za srbskite dokumenti i vesnici za MK???

[Image: 264207_2078868142923_1581624596_31988779_7476347_n.jpg]


My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html27-07-2011, 04:55 AM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#9

(27-07-2011, 04:55 AM)Playboytaxi Wrote:
(26-07-2011, 11:56 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(26-07-2011, 10:07 PM)Playboytaxi Wrote: Jas ubavo gledam sho pishe vo starite srbski knigi i vesnici:Јас те прашав само едно да ми кажеш како Србите го викаат Камениот Мост во Скопје.

Sho me boli kako srbite go vikat kamen most. Znam oti sega kade sa spomenicite na Dame i Goce na konje ,za vreme na srbska okupacija imalo istite spomenici na srbski geroj na konje..... Zatova vashte srbomani sega gi slojiha Goce i Dame na kone.

[Image: 66665_1545437367487_1581624596_31266612_39432_n.jpg]

A ti nema sho da kajesh za srbskite dokumenti i vesnici za MK???

[Image: 264207_2078868142923_1581624596_31988779_7476347_n.jpg]

Glupi ciganine jel znas kako je vas zvao Milos Milojevic ( CRNI CIGANI ) Makedonija bila je i bice srpska zemlja u Kumanovu i Staro Nagoricino uveden je srpski jezik serem ti se u usta tebi i moronima koji ti pustaju ovakve postove .
27-07-2011, 11:04 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#10

(27-07-2011, 11:04 PM)Guest Wrote:
(27-07-2011, 04:55 AM)Playboytaxi Wrote:
(26-07-2011, 11:56 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(26-07-2011, 10:07 PM)Playboytaxi Wrote: Jas ubavo gledam sho pishe vo starite srbski knigi i vesnici:Јас те прашав само едно да ми кажеш како Србите го викаат Камениот Мост во Скопје.

Sho me boli kako srbite go vikat kamen most. Znam oti sega kade sa spomenicite na Dame i Goce na konje ,za vreme na srbska okupacija imalo istite spomenici na srbski geroj na konje..... Zatova vashte srbomani sega gi slojiha Goce i Dame na kone.

[Image: 66665_1545437367487_1581624596_31266612_39432_n.jpg]

A ti nema sho da kajesh za srbskite dokumenti i vesnici za MK???

[Image: 264207_2078868142923_1581624596_31988779_7476347_n.jpg]

Glupi ciganine jel znas kako je vas zvao Milos Milojevic ( CRNI CIGANI ) Makedonija bila je i bice srpska zemlja u Kumanovu i Staro Nagoricino uveden je srpski jezik serem ti se u usta tebi i moronima koji ti pustaju ovakve postove .

http://dpsmkumanovo.blog.mk/2010/05/04/s...-kumanovu/
27-07-2011, 11:07 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#11

servian guest ,naj losho e koga sam se zaebesh. Edin pat taka ,posle ovaka.... Pred da vi dojde na um taja ideja za Makedonija kako srbska zemja ,drugo pishe vo srbskite knigi,vesnici i atlasi....Koj vi e vinoven oti posle sami se zaebali so vashio shovinizam. Zatova oshte mnogo zemja ke izgubite....

[Image: 284807_2078880183224_1581624596_31988799_1509435_n.jpg]

My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html30-07-2011, 06:09 AM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#12

(30-07-2011, 06:09 AM)Playboytaxi Wrote: servian guest ,naj losho e koga sam se zaebesh. Edin pat taka ,posle ovaka.... Pred da vi dojde na um taja ideja za Makedonija kako srbska zemja ,drugo pishe vo srbskite knigi,vesnici i atlasi....Koj vi e vinoven oti posle sami se zaebali so vashio shovinizam. Zatova oshte mnogo zemja ke izgubite....

[Image: 284807_2078880183224_1581624596_31988799_1509435_n.jpg]

Glupi debilni stvoru bugarska ima oko 2 000 000 cigana i pola miliona Turaka ciganska je to zemlja Srbija je defakto ovladala severom Makedonije sve je srpskou Kumanovu serem ti se u usta .
30-07-2011, 01:38 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#13

(30-07-2011, 01:38 PM)Guest Wrote:
(30-07-2011, 06:09 AM)Playboytaxi Wrote: servian guest ,naj losho e koga sam se zaebesh. Edin pat taka ,posle ovaka.... Pred da vi dojde na um taja ideja za Makedonija kako srbska zemja ,drugo pishe vo srbskite knigi,vesnici i atlasi....Koj vi e vinoven oti posle sami se zaebali so vashio shovinizam. Zatova oshte mnogo zemja ke izgubite....

[Image: 284807_2078880183224_1581624596_31988799_1509435_n.jpg]

Glupi debilni stvoru bugarska ima oko 2 000 000 cigana i pola miliona Turaka ciganska je to zemlja Srbija je defakto ovladala severom Makedonije sve je srpskou Kumanovu serem ti se u usta .

hehehe Ne sum ochekval kultura od srvin,a sakate i drugi narodi da sa kako vas,da im nalojite vashe NEkultura. Ama vidi sekoj vi gleda prostotijata i zatova nikoj ne ve saka.... A za starite srbski vesnici i knigi sho ke kajesh??? Vashte pra dedovci bili glupaci koga pishali takvi raboti,ili ti si glupak koga tvrdish obratnoto. Ne moje site da sa vo pravo,taka?

[Image: 216922_2078896423630_1581624596_31988833_7489542_n.jpg]


Srbskio vesnik zbori za toj period vo Veles koga e napraveno Bulgarsko uchilishte vo Veles vo 1840's :

[Image: Seal_Veles%5B1%5D.jpg]
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html(This post was last modified: 30-07-2011, 02:58 PM by Playboytaxi.)
30-07-2011, 02:57 PM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#14

Демек, со некакви исечоци од 1860 треба нешто да се докаже, ама ете се сеќавам како многу луѓе кои одеа во Бугарија многу многу покасно, ,т.е. до пред 25 години, беа изненадени како мнозинството Бугари сметаа дека во Македонија живеаат Срби (а не Македонци, посебни од Србите). Вистината е всушност дека нити Бугарите нити Србите нити знаеле нити многу ги интересирало (а тоа важи и денеска) како се чуствуваат Македонците, со исклучок на демагогији, посебно јаки кога се гледа шанса за некакво земање на територија.
01-08-2011, 09:29 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#15

Za kakwo sa mi pikliwite wi chukari be?
I da, predi 25 godini naistina zhiweeha srbi wo MK-samo che juzhni.
Wistinskite makedonci edna chast otide w BG, edna chast po logorite, edna chast wo tugjina.
Koito ostanaha, stanaha enichari, juzhni srbi.
02-08-2011, 07:24 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#16

(02-08-2011, 07:24 AM)Guest Wrote: Za kakwo sa mi pikliwite wi chukari be?
I da, predi 25 godini naistina zhiweeha srbi wo MK-samo che juzhni.
Wistinskite makedonci edna chast otide w BG, edna chast po logorite, edna chast wo tugjina.
Koito ostanaha, stanaha enichari, juzhni srbi.

Македонците во туѓина,во најголем дел се исти како и во република Македонија. Ако пак мислиш дека сме јужни Срби/еничари , што мајка бараш на овој форум? Има професионални институцији кои можат да ти помогнат, сигурно во Бугарија има лудници.
03-08-2011, 07:58 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#17

Guest, boli me shishaneto mene kakvi ste-kakvi shtete takvi bidete, samo ne zakachajtr chuzhdoto, che ke vi bijat prez racete kradlivi, i to mnogo.
03-08-2011, 08:38 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#18

Ма Србите се последните чергари на Балканот,народ без култура изроди Цигански.Никој не нанел толкаво зло на Македонија и Македонците како тие Свињари, но господовата казна ги стигна конечно и нивната квази држава вештачки зголемувана,благодарејки на интригите и сплетките на големите сили,конечно е сведена во природните си граници,а кои се уште помали од постоечките(на ред се Санџак,северна Војводина и бугарското Поморавје)
18-08-2011, 12:43 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#19

Playboytaxi-
Овој србомански Циган од шиптарско Куманово под име Дејан Бресковски,е феноменален дебил,и неписмен простак парекселанс.Животот мизерен го поминува по форуми пљуејки ги Македонците,како најмизерна циганоидна пичкица,криејки се во својата селска јазбина опкружен со Албанци кој би го ебеле на мртво,само ако ја покаже својата циганска србска физиономија насред бел ден.Инаку опсесија на овој мајмун се и Бугарите,толку е глуп и неписмен овој србомански дебил што кисне и на форумот на бугарското ВМРО,и толку се разголува со својот дебилизам и кретенство во јадењето на гомна,да човек дефинитивно е сигурен дека сo србите е конечно завршено.
18-08-2011, 12:55 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#20

(18-08-2011, 12:55 PM)Guest Wrote: Playboytaxi-
Овој србомански Циган од шиптарско Куманово под име Дејан Бресковски ,е феноменален дебил,и неписмен простак парекселанс.Животот мизерен го поминува по форуми пљуејки ги Македонците,како најмизерна циганоидна пичкица,криејки се во својата селска јазбина опкружен со Албанци кој би го ебеле на мртво,само ако ја покаже својата циганска србска физиономија насред бел ден.Инаку опсесија на овој мајмун се и Бугарите,толку е глуп и неписмен овој србомански дебил што кисне и на форумот на бугарското ВМРО,и толку се разголува со својот дебилизам и кретенство во јадењето на гомна,да човек дефинитивно е сигурен дека сo србите е конечно завршено.


Tova e ochevidno,ne znam zashto Adminite ne go banirat za navredi i pcuvni???Дали ли си ти Playboytaxi, Дејан Бресковски ???
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html19-08-2011, 09:02 PM
Website Reply