Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Форумџии кои ви оставиле најдобар впечаток (не мора само од Котле)
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#41

Ти да побараш вово во Универзалната Декларација за Човековите Права на ОН, член 15(1) и (2) па после да везеш тука чија нација ја имало или немало. А тоа не си ти да решаваш нити оние кои така те научиле.
Типична антикултура која е тешко да се искорени кај некои наши соседи.

Quote:Article 15.

* (1) Everyone has the right to a nationality.
* (2) No one shall be arbitrarily deprived of his nationality nor denied the right to change his nationality.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
25-07-2011, 03:44 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#42

(25-07-2011, 03:44 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ти да побараш вово во Универзалната Декларација за Човековите Права на ОН, член 15(1) и (2) па после да везеш тука чија нација ја имало или немало. А тоа не си ти да решаваш нити оние кои така те научиле.
Типична антикултура која е тешко да се искорени кај некои наши соседи.

Quote:Article 15.

* (1) Everyone has the right to a nationality.
* (2) No one shall be arbitrarily deprived of his nationality nor denied the right to change his nationality.

Слезни од конот и запрашаj некоj паметен (пошто очигледно не си) што е нациjа и што е етнос. Прашаj го исто има ли разлика и каква е таа. И потоа, кога ти оправи хаосот во главата, jави се овде па ни речи и на нас, што ти кажал паметниот. И чак потоа можеме да позбориме и за култура.

Вовата

25-07-2011, 04:26 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#43

Како што реков, Вовата = пример за антикултура. Најлошото е што тој не е единствениот, и што тие што го научиле така сеуште ги учат многумина други на истата антикултура.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
25-07-2011, 07:52 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#44

Мислех още в началото,когато беше пусната темата да пиша на нея,но останах с впечатление,че се отнася само за македонци...Има свестни момчета,които се ползват с цялото ми уважение,има и такива,които са ми безразлични.Има хора за водене на нормален разговор,има и такива,които не могат да излязат от черупката си,но (според мене) всеки е прав за себе си.Пък и форумите сами по себе си са просто "говорилни" и нищо повече.
Няма да правя списъци,защото за съжаление има хора,които само това чакат,за да започнат да лепят етикети от рода на "бугараши,татаролюбци,предавници и т.н."
Нека първо се научим да бъдем хора,пък после да сме македонци,българи,сърби или татари...
Поздрави!

ПП-Барба,лехаим! ;)
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 25-07-2011, 10:38 PM by TATAP.)
25-07-2011, 10:35 PM
Website Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#45

(25-07-2011, 07:52 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Како што реков, Вовата = пример за антикултура. Најлошото е што тој не е единствениот, и што тие што го научиле така сеуште ги учат многумина други на истата антикултура.

Антикултурата е културно движение, но ти и с това не си запознен Bravo! Ако сакаш да кажеш некултура, тоа би било поразбирливо, но па мешаш поимите. Очевидно се напињаш да снесеш јајце, но се ти излиза нешто друго. Ништо, продолжувај тренингот, може и да се случи.

Апропо, мене не ме интересира култура, а вистина и ако мора да сум некултурен, кога ти кажувам што мислам, така да биде.

25-07-2011, 11:06 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#46

(24-07-2011, 03:32 AM)toni_a Wrote: пс - знам дека местиш и подлажнуваш (здраво) на историја...

Доказ, иљјустрација дека лажам? Некоја побиена лага? Или како секогаш, немам доказ али тврдам?

(24-07-2011, 03:32 AM)toni_a Wrote: ...ама со сиот памет да лажеш за некои лични работи е зачудувачки!

Кога некој сам за себе каже нешто - нема бегање. Мој диалог со Тони А, пред шест години на Виртуелна Македонија. Нема потреба од коментар.

[Image: screenshot20110725at842.png]

Кој лаже?

Сега помисли от што ти е негативното искуство со мене? Frustration maybe?
(This post was last modified: 25-07-2011, 11:25 PM by Вовата.)
25-07-2011, 11:21 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#47

Некој заќути Icon_razz.
30-07-2011, 07:26 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#48

(25-07-2011, 11:21 PM)Вовата Wrote: Сега помисли от што ти е негативното искуство со мене? Frustration maybe?

jas ne sum kazal deka lazam!
tuku sum kazal deka nemam problem (griza na sovest) ako ja izlazam (na pr.) bugarija.

i toa cesno sum ti go dal do znaenje, za da razberes deka 99+% od Makedocite koi zemale bugarski pasos IZLAZALE.

ne ti zboram za mene licno, tuku za onie koi ja iskoristile ****** kako kenef - si vrsat nuzda lugeto.

a sega, izvadi gi citatite od tie muabeti koga tvrdese deka "pola Makedonija" ceka i dobila bugarski pasosi poradi licna samosvest i probugarsko ubeduvanje Smajlito

sepak slednovo stoi:

...ама со сиот памет да лажеш за некои лични работи е зачудувачки!
(This post was last modified: 09-08-2011, 07:23 AM by toni_a.)
09-08-2011, 07:21 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#49

Ти са пълен *******, тони-а, елементарен като гълено семе-всички ли македонци са такива прости?
Добре че сте ни се махнали от главата, че 1 капка лайно разваля цяла каца с мед.
09-08-2011, 07:52 AM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#50

guest=laino
toni_a=kaca s med
09-08-2011, 08:02 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#51

(09-08-2011, 08:02 AM)toni_a Wrote: guest=laino
toni_a=kaca s med

По скоро - toni_a = доказан лицемер!
10-08-2011, 01:14 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#52

Guest = непознат идентитет !????

версус

тони_а му вадат цитати од пред 6 години, ама надвор од контекст и со лоша намера! => злоупотреба!?

тони_а стои зад тоа кое го кажал (уште пред 6 год.) и може да поткрепи со ФАКТИ од тогаш, но и да докаже од денешен аспект...
сепак прашање: „Guest-от“ кој е? зошто се крие?
(This post was last modified: 12-08-2011, 11:33 PM by toni_a.)
12-08-2011, 11:27 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#53

(30-07-2011, 07:26 PM)Вовата Wrote: Некој заќути Icon_razz.

не бе Вова, тоа што сум бил „2-3 дена„ отсутен, незначи дека немам што да кажам!

муабетот што го правев тогаш ќе ти го преведам (сега) буквално: кој ја е* бугарија, ако може да послужи лично или на каузата - ќе ја искористам.

сепак сум тој кој што сум - МАКЕДОНЕЦ, чесно и отворено ;-)

(This post was last modified: 12-08-2011, 11:52 PM by toni_a.)
12-08-2011, 11:49 PM
Reply