Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3.56 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Русија ќе се задолжува во странство
Author Message
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15
#1

[Image: rusija-moskva.jpg]

29.12.2009 09:31


Русија планира во 2010 година од меѓународниот пазар на капитал да повлече околу 17 милијарди долари заем за да го одржи нивото на државни расходи.

„Дури и со планирано искористување на сите резерви, ќе мора да го зголемиме задолжувањето во странство“, изјави рускиот вице-премиер и министер за финансии Алексеј Кудрин.

Тој додаде дека Русија денес може да се чувствува сигурно поради тоа што нема странски државен долг.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=118061
29-12-2009, 02:57 PM
Reply


Messages In This Thread
Русија ќе се задолжува во странство - by Pirinec-Vrhovist - 29-12-2009, 02:57 PM