Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТЕЛЕКОМ, КОЈ ЗЕДЕ ПОВЕКЕ ПАРИ, ПРОДАВАЧИТЕ ИЛИ ДРЖАВАТА МАКЕДОНИЈА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Не се однесувајте како недораснати деца

[Image: vmro-500.jpg]
Со документи од официјалните органи на американската држава, ВМРО-ДПМНЕ посочува дека високи претставници од Владата на СДСМ учествувале, планирале и извршиле тежок облик на корупција со Телеком.


Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Славе Гошев, пратеник од редовите на владејачката партија.

Овие документи не се од Македонија. Ова се документи од американските истражни органи - од официјалните органи на американската држава.

Тука јасно се посочува дека високи претставници од Владата на СДСМ учествувале, планирале и извршиле тежок облик на корупција. Колеги од СДСМ фатени сте на живо - И тоа Ве фатија американците.

Овие други документи не се од ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак од македонското обвинителство, туку од американсите правосудни органи. Тука јасно се кажува дека извршните директори на Телекомот планирале и извршиле корупција со претставници на политичките партии од Владата на СДСМ.

Што не им е јасно на колегите од СДСМ!

Фатени се во тежок криминал и тоа на глобално ниво.

На големо изнесувале пари од Македонија за свое лично богатење а во исто време граѓаните плаќале енормни сметки. Како не им е срам.

Не се однесувајте како недораснато дете. Никој друг освен СДСМ партијата на власт во 2005та година немала ниту можност, ниту интерес да ја штити монополската позиција на Телекомот.

Профитот од таквиот криминал се мери во милиони, исто колку и штетата врз македонските граѓани.

Одговорете точно тоа што целата јавност Ве прашува. Кој од тогашните владини функционери земале поткуп?

Кој од функционерите на СДСМ земал мито и преговарал со извршните директори на телекомот.

Не ја маткајте јавноста со дезинформации и клевети. Од вас се бараат и чекаат одговори.
24-01-2012, 05:41 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: КОЈ ЗЕДЕ ПОВЕКЕ ПАРИ, ПРОДАВАЧИТЕ ИЛИ ДРЖАВАТА МАКЕДОНИЈА? - by ЈорданПетровски - 24-01-2012, 05:41 AM