Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
„ПОТКУП“
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,911
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Снимката од Заев обезбедена со ПИ-мерки ќе биде доказ во случајот „Поткуп

[Image: potkup-snimka-696x522.jpg]

06/03/2018

Снимката која со употреба на посебни истражни мерки беше обезбедена за случајот „Поткуп“, а во кој за поткуп му се суди на премиерот Зоран Заев ќе биде употребена како доказ.
Оваа одлука денеска ја донесе судијата Дарко Тодоровски, бидејќи според него снимките биле обезбедени легално. Тој го одби предлогот на одбраната на премиерот Заев да бидат отфрлени посебните истражни мерки на обвинителството како незаконски и да не важат, бидејќи веќе беа објавени во јавност.
Одбраната на Заев претходно предлог за отфрлање на снимката од доказите поднесе до Апелациониот суд, но од таму случајот го вратија на повторно одлучување, по што судијата Тодоровски пресече.
(This post was last modified: 06-03-2018, 02:19 PM by ЈорданПетровски.)
06-03-2018, 02:18 PM
Reply


Messages In This Thread
„ПОТКУП“ - by ЈорданПетровски - 06-03-2018, 02:18 PM