Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зоран ИВАНОВСКИ, кандидат за пратеник од дијаспората
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Quote:ФОКУС: Подолго време живеете во САД, а овде послединве недели е засилена антиамериканската кампања од провладините мегафони. Каде ја гледате иницијалната каписла за ваква хистерија?

ИВАНОВСКИ: Иницијалната каписла е во владејачката партија.

Каков глуп човек. Какво тупо списание. Кое глупо прашање и каков соодветно глуп одговор.
Антиамериканска кампања= кампања против американските паликуќи. Трагите се сосема очигледни, кој ги оркестрира кризите во Македонија, од чии пари се хранети шарените окупатори, кој ги с`ска косовските паравојници, кој бутка паралелна власт во Македонија, кој гледа Македонија да ја банкротира- тоа е се` дело на американското воено лоби. Колку и цврсто да мижете удбаши, очигледни се трагите...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
17-09-2016, 01:58 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Зоран ИВАНОВСКИ, кандидат за пратеник од дијаспората - by МрачниотКоњаник - 17-09-2016, 01:58 AM