Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОНЧИТА СО КОБАСИЦАТА И ВУЈЧЕ ДАРВИН
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

Веројатно на дел од форумџиите нема да им се допадне најновата колумна на Сашо Тасевски. Научени на критики на актуелната власт, ова критика на ЕУ елитата ( банкари, индустријалци, креатори на јавно мислење...) од страна на Сашо тешко ке ја сварат. Не оди со нивниот претстава за вредностите на ЕУ. Се ова што го напиша Сашо Тасевски е дел од целите, програмите, тактиките и методите на Новиот Светски Поредок. Сашо свесно или несвесно ни го претстави светот во цела негова сложеност, па така напуштајки ја црно-белата ( лошо-добро) претстава на светот ни го отежна политичкиот избор- по кој пат да фатиме. Дали да бидеме дел од Новиот Светски Поредок или да фаќаме свој специфичен пат. Дали да не дупи Новиот Светски Поредок или да не дупи нашата политичка елита. Или тоа е едно исто само што ние не го препознаваме?
14-05-2014, 10:11 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: КОНЧИТА СО КОБАСИЦАТА И ВУЈЧЕ ДАРВИН - by hristo - 14-05-2014, 10:11 AM