Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
„Врховен суд“ за србизми и други јазични прашања
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#41

Да, србизам е. Толкува, толкувач, толкување, толковен речник....
Let me hear you make decisions without your television.
14-10-2012, 10:56 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: „Врховен суд“ за србизми и други јазични прашања - by Gnoj - 14-10-2012, 10:56 AM