Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА - ЗЕМЈЕН РАЈ ЗА ОСАМА БИН ЛАДЕН И УДБ-А
Author Message
montehristo Online
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#3

Коњанику,
За жал, до денеска никој не праша:
Што се случи 2001-та?
Што доведе до тоа?
ЗОшто закажаа службите?
Ова е рекомпонирање на Македонија кое во ни една мерка не одговара на Македонците.
Мора да се согледаат последиците.
Понекогаш од последиците може да се види намерата.
Јордан во низата за Писмото на Борјан спомна дека проблемот е СИСТЕМОТ.
Редно време е да се обелодени, и да се изнесат на виделина актерите, и не само тоа туку да се разобличат и да се претстават во вистинско светло.
Што се случи после 2004-та во ДПМНЕ?
Од каде им дојде на идеја да примат “бивши“ комуњари, од каде таа наезда на “левичари“ во десна партија?
Дали е тоа случајно?
Пред 2001-та, се од 1998-та кои случки се имаат случено?
Кои беа актерите? За кого тие одработуваа?
Државата многу од нив плаќаше да ја чуват безбедноста, но за кого тие навистина работеа? Што е со тој СИСТЕМ.
И овој последен кој одлучи да се откаже од гонењето, од оние луѓе заврзани за столб и дигнати во воздух, од оние војници кои беа заседнати кај Вејце.
Од киднапираните војници, од киднапираните цивили?
Тоа ли е автентичното толкување?
Тоа ли е правдата?
Е Коњанику, да имавме ние водство кое не витка кичма и Ахмети би завршил како Бин Ладен.
An inch today is tomorrow’s mile.
30-10-2011, 06:08 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА - ЗЕМЈЕН РАЈ ЗА ОСАМА БИН ЛАДЕН И УДБ-А - by montehristo - 30-10-2011, 06:08 PM