Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"СПЕЦИЈАТЛИТЕТ НА ДЕНОТ" ОД КУЈНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ОПЕРИСТИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#19


Quote:Доследно и одлучно кон - назад!Власта треба да си честита, не на победата на изборите, туку на тоа што доби таква опозиција - за следните години. Како што се движат работите, во следниот период ќе се соочиме не со двопартиски систем, туку со еднопартиски. ДПМНЕ ќе остане на власт најмалку 10 години. Зошто? Затоа што нема алтернатива. Што се случи на минатонеделниот конгрес на СДСМ во Битола? Токму ништо. Илегален и секретен конгрес, сосем како во најдобрата практика своевремено - на конгресите на КПЈ и КПМ, чии традиции статутарно ги обновува СДСМ. Никаква анализа на поразот, никаква поука, никаква опозициска програма.

ЦЕЛАТА ПРОГНОЗА ЗА ДОЛГО ВЛАДЕЕЊЕ


Како да нема координација или пак им поделиле разни ноти...
08-07-2011, 12:48 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: "СПЕЦИЈАТЕТ НА ДЕНОТ" ОД КУЈНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ОПЕРИСТИ - by ЈорданПетровски - 08-07-2011, 12:48 AM