Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Карнегиева фондация за международен мир -и Занаят ли съвремените
Author Message
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8

(13-07-2010, 06:51 PM)demmian Wrote: За бугаринот Вовата специјално,кој ми советува да го погледнам телефонскиот именик во Македонија:

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?it...4587A6DE84

Како што гледате :Александар и Марија се најчестите имиња меѓу Македонците.

Дамяне темта е за карнегиевата анкета ,можеш да дебатираш по нея свободно за общите зборове си има тема .
13-07-2010, 08:26 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(13-07-2010, 07:39 PM)Kasnakovski Wrote: Искам да заявя, че повече тука няма да напиша нито ред.

Изглежда все пак има нужда от контрол на форумите. Тук се срамувам, че съм българин и ми идва да потъна вдън земя.

Наистина македонците са прави за БЪЛГАРСКАТА ПРОПАГАНДА. Тя е обсебила мнозина и най-лошото е, че жертвите на пропагандата не могат да разберат, че са ОБСЕБЕНИ.

На "Идивиди" съм!!!!


Заради ова : че съм българин и ми идва да потъна вдън земя:

Ке треба да си ја почитуваш оваа твоја определба.

(28-03-2010, 04:10 PM)Kasnakovski Wrote: Да дојде да разговара како маж, да ја заштити македонската вистина. Ете има представници кои ќе ја докажуваат бугарската вистина, a јас сум за историската вистината каква и да била.


Kasnakovski, нашево максимално толерирање на дискусииеве не е ништо друго освен понуда на оптимални услови за конкуренција (натпревар). Централно место во таа филозофија зазема одбивност кон монополист/монарх и опсноста која произлегува од неговата позиција/власт/владеењее...

Поарно сто "виновни"(пропагандни мислења) да ги оставиме на форумов одошто да "убиеме" (избришеме) една историска вистина.

Многу одамна напишав, Администраторот не е судија да одредува чие мислење е точно од научна гледна точка, бидејки со тоа ке зазема страна . Никој од нас (екипата на КОТЛЕ) не е доволно стуручен да превземе таква одговорност, за да пресудува за работи за кои водат полемики Академици, доктори по историски науки......по наши сваќања: тоа е да има демократија а да нема цензура....
13-07-2010, 09:40 PM
Reply