Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!
БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Printable Version

+- Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи! (https://forum.kotle.ca)
+-- Forum: Македонска политичка арена (https://forum.kotle.ca/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Политика (https://forum.kotle.ca/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ (/showthread.php?tid=781)

Pages: 1 2 3


БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Администратор - 15-12-2010
RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 20-12-2010


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 21-12-2010

Јас не би поставил некој клип, ама можам некои да спомнам.
-Љубчо Георгиевски со неговиот најголем бисер во кариерата- Никола Груевски и неговото поставување прво за министер за финансии, а после и препуштањето на лидерското место од стана на Љубчо на Груевски. Врв на бисерите- Никола Груевски премиер 2006 година.
-Киро Глигоров со неговата политичка педофилија, користејќи ги децата Бранко, Фрчко и останати да си играат држава и видовме што направија со неа.
-Бројните штетни приватизации на СДСМ (Бранко).
-Хари Костов -вториот бисер по Никола Груевски на политичката сцена изминатата деценија. Овој бисер му се припишува на Бранко Црвенковски. Арогантен, алчен и анти-бранителски настроен, главен прогонувач на македонските бранители од 2001 и креатор на монтираните случаи кои се водеа против нив(Раштански лозја,Љуботен).
-Повторно Љубчо Георгиевски, со препуштањето на огромна моќ во рацете на Доста Димовска во полицијата-катастрофален потег на Љубчо и штетен за Македонија. Како некои од бисерите на Љубчо би ги спомнал уште и Павле Трајанов (чија омилена девиза е-"Абе јас сакав тоа да го направам, се знаев, ама ме спречија...") човек-катаклизма,медиокритетски профил, потоа сончогледот Слободан Чашуле, Љубен Пауновски, Драган Даравелски и шверцот на цигари итн.
-Бранко Црвенковски, кој освен што е бисер сам по себе, околу себе има(ше) купишта бисери околу него. Да одиме со ред. Радмила Шеќеринска(немам коментар), Димитар Бузлевски, кој со својата алчност и лукративност уништи еден куп семејства, учесник во бројни финансиски афери 1994-1998 (ТАТ), ја уништи и "Агроплод"-Рецен, како нејзин сопственик
-Никола Груевски и целокупната негова влада, со ретки исклучоци ( не ми текнува, ама еве со резерва ), како и коалиционите партнери кои се се само не добро за државата (Стоиљковиќ,Ѕинго,Бајрам ), како и епохалното србизирање на македонската политика, кадровски комуњаризирање,србизирање на целокупниот медиумски простор, торбофолкот и неговото покривање на музичкиот простор (Цеца, Карлеуша, Северина, Матиќ се чести гости во МК), целокупно србизирање на Македонецот.
Сигурно има уште многу , ама еве овие вака ми дојдоа на памет, па додадете или поправете...


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 21-12-2010

А како ли можев да го заборавам бисерот на Бранко-коалиција со терористите кои ја нападнаа Македонија-Али Ахмети.
6 години подоцна, во коалиција со Али Ахмети влегува и патриотот Никола Груевски...


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - МрачниотКоњаник - 25-12-2010

Овие нашиве се ај и некако, ама нивниве диригенти се Бог да чува... ќе дојдат од Брисел да критикуваат како не ни го бивало образованието а после на вести од светот гледаме како имало педофилски ланци низ ЕУ школите. Или ќе ломотат како низ Македонија била раширена корупцијата а после (пак на вести) ќе узнаеме како Берлускони на пример безброј пати го ослободувале од обвинувањата за корупција.


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 27-12-2010

Иииииииииии тадааааааааааааааам! Еве го чувам најголемиот бисер за сите вас. Љубчо Георгиевски не бил основач на ВМРО-ДПМНЕ. Но, овој епохален бисер, не доаѓа од некој кој не ги знаел работите во ДПМНЕ на почетокот. Туку, овој бисер доаѓа директно од Борис Змејковски и Ѓорќи Наумов, поранешни блиски соработници на Љубчо. Наумов беше министер за правда токму во владата на Љубчо 1998-2002, и окезен ракоплескаше на настапите на Љубчо пред толпите. Тогаш заедно со Никола Груевски и Бошкоски му го дудлаше на Георгиевски, но еве го сега, 20 години по основањето на партијата, тој заедно со Борис кој не добил азил за Германија 1990 поради големиот притисок од СФРЈ, решија да не просветлат со ова бомбастично откритие. Погледнето го на следниов линк.

http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/ljubcho-georgievski-ne-e-potpisnik-na-osnovachkiot-akt-na-vmro-dpmne


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Тозовац - 11-01-2011

За мене човекот кој ужива најголем углед во оваа рубрика е КОЦЕ ТАТКОТО ЧАСОВНИЧАРОТ со неговото презентирање на дел од програмата за градоначалник на град Скопје во која беше застапено и поправање на часовникот на Музејот на град Скопје.!
Кога сме пак кај “идејните“ решенија на Грујовичиус би сакал само да напоменам за Маневски...човек кога е пред пензија треба да го стават на некоја функција каде мирно ќе си ја дочека пензијата не да се “резили“ јавно.Но во “облигационото“ право секогаш се односите inter partes и се состојат од сторување или несторување...Тука се работи за класично сторување во должничко-доверителски однос во кој улогата на должник ја толкува Грујовичуис , а пак улогата на доверител Маневски со special quest star Орце Камчев :-)RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 11-01-2011

(11-01-2011, 11:28 PM)Тозовац Wrote: За мене човекот кој ужива најголем углед во оваа рубрика е КОЦЕ ТАТКОТО ЧАСОВНИЧАРОТ со неговото презентирање на дел од програмата за градоначалник на град Скопје во која беше застапено и поправање на часовникот на Музејот на град Скопје.!
Кога сме пак кај “идејните“ решенија на Грујовичиус би сакал само да напоменам за Маневски...човек кога е пред пензија треба да го стават на некоја функција каде мирно ќе си ја дочека пензијата не да се “резили“ јавно.Но во “облигационото“ право секогаш се односите inter partes и се состојат од сторување или несторување...Тука се работи за класично сторување во должничко-доверителски однос во кој улогата на должник ја толкува Грујовичуис , а пак улогата на доверител Маневски со special quest star Орце Камчев :-)

PosPosPosPosPosPosSmeshkoSmeshkoSmeshko


RE: БИСЕРИ НА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 19-01-2011
RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - афион - 20-01-2011

То мајсторе Icon_razz


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - МрачниотКоњаник - 21-01-2011

Како е ѕвездосан младичов...


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 15-02-2011

Туѓман, Изетбеговиќ и Милошевиќ го урнаа комунизмот, и воведоа слободен пазар, повеќепартиски систем и слободен развој на медиумите и граѓанските општества. Но, дали некој денес ги памети по тоа?

Драган Павловић-Латас, 7 февруари 2011 година


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 17-02-2011
RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 18-02-2011
Quote:Meto Koloski

[Image: 161506_568540926_6700635_n.jpg]

Живее во Washington, District of Columbia Зборува Ancient Macedonian, Macedonian, American English, French, Russian Од Garfield, New Jersey

ИзворRE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 18-02-2011

(18-02-2011, 09:26 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Meto Koloski

[Image: 161506_568540926_6700635_n.jpg]

Живее во Washington, District of Columbia Зборува Ancient Macedonian, Macedonian, American English, French, Russian Од Garfield, New Jersey

Извор

PosPosPos


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Solenik - 28-02-2011

Quote:Датум: 25.02.2011, 15:39

Андреј Жерновски добил тупаници

Пратеникот Андреј Жерновски и поранешниот директор на Дирекцијата за нафтени резерви Марјан Јованов синоќа физички се пресметале во скопско кафуле, јавуваат електронските медиуми.

Според неофицијалните информации, тепачката почнала поради разлики во политичките ставови.

Жерновски е пратеник на ЛДП, Јованов, пак, беше кадар на владеачката ВМРО- ДПМНЕ.

Човекот се метнал на Лидерот, а?


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 04-03-2011
RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - ЈорданПетровски - 07-03-2011RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - Nikola - 01-04-2011


RE: БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ - goran16ta - 03-04-2011

ejjj како бе нашиот бисер битолски го немате на форумот ви ја претставувам
one and only NATASA STRUMENIKOSKA