Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи!
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - Printable Version

+- Котле - форум без граници, без цензура - плурализам на мислења и идеи! (https://forum.kotle.ca)
+-- Forum: Историjа (https://forum.kotle.ca/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Историjа (https://forum.kotle.ca/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Thread: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (/showthread.php?tid=656)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - Taridin - 04-11-2010

(04-11-2010, 05:45 PM)Kosta Wrote: Тука говорим за друго-чухме твоя отговор, той е НЕ, благодарско!

Пак грешно разбираш. Реков под услов.

Ако Бугаринот прогледне, може да има нешто општо,

ако сака да се лаже дека не го лажеле за Македонците, НЕ!

RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - Вовата - 04-11-2010

(04-11-2010, 05:47 PM)Taridin Wrote: Моја грешка. Покажал сум американски попис.

Значи во пописите ги гледаме декларирани етничките Македонци во Америка.

Ха ха ха ха ха ха ха ха ха....

PLACE OF BIRTH - Macedonia!

"Етнички" макеоднци - нема що.

RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - Il Schismatico - 04-11-2010

Виж сега, аз съм съгласен да си преразгледам някои представи /или по-точно немам нищо против, защото това е нормално-ако в нормален човешки разговор ми се дадат нормални човешки причини* ина на нормален човешки език от нормален човек/, ама се ми се струва че и такива като тебе и ти лично също така не е лошо да се съгласите да си преразгледате някои положения-естествено, ако искрено веруваш в тѣх, а не ти е това работата-да спиш тука на форума и да лепиш пост след пост.
Той и Савел от Тарс е гонел най-яко християните, ама по пътя накъм Дамаск му се случило нещо, та влезнал в града вече като Павел и с по-друго зрение след временната слепота, та нека не губим кураж!

*Т.е. истински, които могат да бъдат установени или които са предмет на неговия избор и свободна воля ако не държим да са факти и/или логика...

(04-11-2010, 05:53 PM)Вовата Wrote:
(04-11-2010, 05:47 PM)Taridin Wrote: Моја грешка. Покажал сум американски попис.

А мотхер тонгуе?

(04-11-2010, 05:51 PM)Taridin Wrote:
(04-11-2010, 05:45 PM)Kosta Wrote: Тука говорим за друго-чухме твоя отговор, той е НЕ, благодарско!

Пак грешно разбираш. Реков под услов.

Ако Бугаринот прогледне, може да има нешто општо,

ако сака да се лаже дека не го лажеле за Македонците, НЕ!

С тебе (и другите като тебе - южносърбиянци, югославчета и удбашчета) не искаме да имаме нищо общо така или иначе. Ние питаме за македонците. И както виждаш на този форум имаме общо и още как.

Колкото и да ви е криво на вас – юголавските мелези (етнички македонци), работите не вървят в желаната от вас посока Icon_razz.

Балонът се пукна!

(04-11-2010, 05:54 PM)Kosta Wrote: Виж сега, аз съм съгласен да си преразгледам някои представи /или по-точно немам нищо против

Добро. Што преразгледа?
Искрено ме интересира.

(04-11-2010, 05:56 PM)Taridin Wrote:
(04-11-2010, 05:53 PM)Вовата Wrote:

А мотхер тонгуе?

No no, dear, show me ETHNICITY or your shit doesn't fly.

Mother tongue – macedonian (a Western Bulgarian dialect according to the linguists of that time.).

(04-11-2010, 05:57 PM)Вовата Wrote: С тебе (и другите като тебе - южносърбиянци, югославчета и удбашчета) не искаме да имаме нищо общо така или иначе. Ние питаме за македонците. И както виждаш на този форум имаме общо и още как.

Колкото и да ви е криво на вас – юголавските мелези (етнички македонци), работите не вървят в желаната от вас посока Icon_razz.

Балонът се пукна!
Значи за тебе сите етнички Македонци се југославски мелези?

Не ми е јасно тогаш со кого „на този форум имаш общо и още как“

Кој ќе биде тој Македонец кој ќе се дружи со некој, кој го нарекува и го има за „юголавски мелез“.

Значи и ти одговараш на „Може ли да има нешто обшто между МК и БГ?“
со НЕ.

Еми например макар че е ясно че нацията ви се поражда като функция от самостятелната държава около ВСВ, аз НЕ ИЗКЛЮЧВАМ възможността определени хора да не са се чувствали българи, а македонци, или по-скоро второто отколкото първото, или някакви комбинации с елемент на чного силен локален патриотизъм в периода 1878-1944 г. Може да са били малко: 1, 2, 3, 5, 10 %, но не изключвам това-и то би било лесно обяснимо: от 1978 г. до 1944 г. е повече от половин век живот извън държава България, идвън политическото и културното й ежедневие /особено жестоко прекъснати връзки в 1919-1941 г./-защо да не възникне "автохтонно" национално самосъзнание тук или там в такава атмосфера?
Не го изключвам, даже го приемам-но не в масови мащаби, а в много малки такива.
Но не то е причината за антибългаризма ви, а включването ви в СФРЮ в сложната и диктаторска конюнктура на следвоенна комунистическа Европа, това смятам аз.
По подобен наин сега има много малко /под 10% въ всички случаи/ в самата РМ хора, които открито и явно осъзнават българския си произход: Земата е кръгла и се върти...кво да правим, да ги изтрепете с камени ли искате?
Също така приемам вашата самостоятелност сега и я уважавам.
Не приемам само поправката на идентитета със задна дата и нападките срещу българите, това е.
Също така смятам че можем и трябва да имаме нещо общо и да се разбираме добре във взаимен интерес-че това ще помогне повече на вас, отколкото на нас, но и нас няма да ни дойде зле.

RE: Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? - Stefan - 04-11-2010

Kакво е това "ОС" до всички "Macedonia" и "Macedonian"?

(04-11-2010, 06:04 PM)Taridin Wrote:
(04-11-2010, 05:57 PM)Вовата Wrote: С тебе (и другите като тебе - южносърбиянци, югославчета и удбашчета) не искаме да имаме нищо общо така или иначе. Ние питаме за македонците. И както виждаш на този форум имаме общо и още как.

Балонът се пукна!

Кој ќе биде тој Македонец кој ќе се дружи со некој, кој го нарекува и го има за „юголавски мелез“.

со НЕ.

Мислиш дека си итар ама провери па. Сите македонци кои негират нашата зедничка история и дека сме еден народ разделен на две. Тоя е пределно ясно, надевам се.

Ако има някой от двете страни който има нужда да си сверява часовника, това сте вие.

(04-11-2010, 06:12 PM)Kosta Wrote: Еми например макар че е ясно че нацията ви се поражда като функция от самостятелната държава около ВСВ, аз НЕ ИЗКЛЮЧВАМ възможността определени хора да не са се чувствали българи, а македонци, или по-скоро второто отколкото първото, или някакви комбинации с елемент на чного силен локален патриотизъм в периода 1878-1944 г. Може да са били малко: 1, 2, 3, 5, 10 %, но не изключвам това-и то би било лесно обяснимо: от 1978 г. до 1944 г. е повече от половин век живот извън държава България, идвън политическото и културното й ежедневие /особено жестоко прекъснати връзки в 1919-1941 г./-защо да не възникне "автохтонно" национално самосъзнание тук или там в такава атмосфера?
Не го изключвам, даже го приемам-но не в масови мащаби, а в много малки такива.
Но не то е причината за антибългаризма ви, а включването ви в СФРЮ в сложната и диктаторска конюнктура на следвоенна комунистическа Европа, това смятам аз.
По подобен наин сега има много малко /под 10% въ всички случаи/ в самата РМ хора, които открито и явно осъзнават българския си произход: Земата е кръгла и се върти...кво да правим, да ги изтрепете с камени ли искате?
Също така приемам вашата самостоятелност сега и я уважавам.
Не приемам само поправката на идентитета със задна дата и нападките срещу българите, това е.
Също така смятам че можем и трябва да имаме нещо общо и да се разбираме добре във взаимен интерес-че това ще помогне повече на вас, отколкото на нас, но и нас няма да ни дойде зле.

Така може. Само грешиш за маштабите.
Добар почеток.

"Не приемам само поправката на идентитета със задна дата и нападките срещу българите, това е.
Също така смятам че можем и трябва да имаме нещо общо и да се разбираме добре във взаимен интерес-че това ще помогне повече на вас, отколкото на нас, но и нас няма да ни дойде зле."

Ето това им е проблемът.

Балонът се пукна!

со НЕ.

И както е ясно, аз разделих македонците от югославските мелези. С македонците – да. С мелезите – не.

(04-11-2010, 06:21 PM)Вовата Wrote:

Балонът се пукна!

со НЕ.

Мислиш дека си итар ама провери па. Сите македонци кои негират нашата зедничка история и дека сме еден народ разделен на две. Тоя е пределно ясно, надевам се.

Ако има някой от двете страни който има нужда да си сверява часовника, това сте вие.

Ти си го кажа
„Колкото и да ви е криво на вас – юголавските мелези (етнички македонци)

Само да ти кажам дека Македонците имат историја, која не е дел од „заедничката“

Ете примерно никој во Бугарија не го знае Панајот Ѓиновски, Димитрија Чуповски, Ѓорѓија Пулевски....

Че аз винаги съм смятал така-не откакто съм тука.
Да не са 10, 20 да са, 30 да са...и какво?
При всички случаи това не изключва българската етногенеза на МК до решаващия прелом в "Св. Прохор Пчински", както и не изключва преобладаващия български елемент дори около ВСВ!
Както и не изключва насилието преди ВСВ от сърбите, както и социалното инженерство върху вас след ВСВ от югославяните-тук несъгласия нямаме.
Както и не казва колко хора сега в МК се чувстват привлечени от БГ-корените си-това аз не зная, но със сигурност са малцинство /поне като открити такива/.
А за мащабите-това е емпиричен въпрос, трудно е да се определи колко преди 60-70 години са се чувствали БГ=МК и колко неБГ=МК у вас. Може би дори е невъзможно. Но политическият проект тогава се е разгънал в посока анти-България, това са фактите.
По същия начин е почти невъзможно да се определи колко хора или процент са се гърчеели в България преди 1878 г.-но са били определено влиятелни, и то от най-грамотните хора, и то чак на Север от Балкана-в Габрово и Ловеч, и в Търново покрай Цариградската гръцка патриаршия...на места, където нямат нищо общо с Гърция дори географски-се едно аз да реша че съм албанец /нещо подобно на Влахов-Мицов с баща куманин /???/ в края на 20-ти век, това вече е психиатричен казус/.

(04-11-2010, 06:26 PM)Taridin Wrote:
(04-11-2010, 06:21 PM)Вовата Wrote:

Балонът се пукна!

со НЕ.

Ти си го кажа
„Колкото и да ви е криво на вас – юголавските мелези (етнички македонци)

Само да ти кажам дека Македонците имат историја, која не е дел од „заедничката“

Ете примерно никој во Бугарија не го знае Панајот Ѓиновски, Димитрија Чуповски, Ѓорѓија Пулевски....

Добре, да ти го поясня – Югославските мелези (тези които ти наричаш – етнички македонци).

Защото за нас етнички македонци, тракийци, мизийци, шопи и родопчане = българи.

По същия начин както етнички баварци, шваби, силезийци, саксонци вествалци и даже австрийси = германци.

Знаеме ги - но и да не ги знаят всички, как да ги знаят след 100 разделение...

Знаеме ги - но и да не ги знаят всички, как да ги знаят след 100 разделение...

(04-11-2010, 06:30 PM)Вовата Wrote: Защото за нас етнички македонци, тракийци, мизийци, шопи и родопчане = българи.

Jasno.

Dali ke se soglasi i Kosta so tvoite razmisluvanja?

За разлика от тебе аз не съм упълномощен да говоря от името на всички българи. Говоря за собственото си отношение към етнокомунистическото ви котило. За Коста не зная.