Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт[-]
Forum Threads Posts Last Post
Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 17 105 ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ...
  18-08-2016, 11:26 PM
  by ЈорданПетровски
  Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  1,205 34,102 ПОВТОРНО ЛАЖНИ РЕФОРМИ ВО...
  2 hours ago
  by ЈорданПетровски
  МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  28 211 ВМРО и Македонија
  21-02-2018, 12:54 AM
  by ЈорданПетровски
  КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  58 109 ЛЕНИН Е ТВОРЕЦОТ НА ТОТАЛ...
  14-01-2018, 03:15 AM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  146 634 СИНА ПТИЦА
  05-12-2017, 11:33 PM
  by ЈорданПетровски
  Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  32 230 Зоран ИВАНОВСКИ, кандидат...
  17-09-2016, 01:58 AM
  by МрачниотКоњаник
  Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  208 1,019 Б-4 ИЗГРАДБА НА ПУТИНОВСК...
  23-02-2018, 04:25 AM
  by МрачниотКоњаник
  Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  26 1,086 КОЈ ОД БАНДАТА КОЈА ГРУЕВ...
  22-10-2017, 01:43 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  363 22,327 КОЈ НА КОГО ВРШЕЛ ГЕНОЦИД...
  26-03-2018, 02:12 PM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  65 196 КРВАВИТЕ РАЦЕ НА УДБА
  15-04-2018, 04:15 PM
  by ЈорданПетровски
  Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  64 261 ВО ЈОРДАНИЕ
  20-05-2016, 11:00 PM
  by МрачниотКоњаник

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  13 39 АТАК ВРЗ ЛОГИКАТА И РАЗУМ...
  05-10-2017, 01:32 AM
  by ЈорданПетровски
  Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  89 380 МИТОВИ И ЛЕГЕНДИ -БЛАГОСО...
  03-01-2018, 12:45 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Муабети за на маса
  89 603 ВО ОБИД ДА СЕ ЗАМОЛЧИ КОТ...
  01-03-2018, 02:44 AM
  by МрачниотКоњаник
  Спорт
  41 111 МАКЕДОНИЈА ГИ ЗАБОРАВИ СТ...
  21-08-2016, 09:50 AM
  by ЈорданПетровски
  Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  33 351 Диети
  29-09-2013, 05:11 PM
  by Accipiter82
  Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 658 ИСТОК-ЗАПАД
  22-05-2015, 02:25 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015, 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015, 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 62,775 posts in 2,598 threads.
  We currently have 209 members registered.
  Please welcome our newest member, alexnewman491
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 8 years, 3 months and 25 days.
  | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked